nyitomontazs

logo mobil

Lengyel Bál

Tájékoztatjuk Önöket, hogy az Országos Lengyel Önkormányzat a lengyel hagyományok szerint 2020-ban is megszervezi a Lengyel Bált, amely január 25.-én, a budapesti Hotel Flamencoban (XI. kerület, Tas vezér u. 3-7.) lesz megtartva.

Ülésezett az OLÖ

November 30-án Budapesten ülésezett az Országos Lengyel Önkormányzat képviselő testülete. 14 képviselő volt jelen, így a közgyűlés határozatképes volt.

Lengyel-magyar imakörút a częstochowai Szűzanyával

Imakörút felhívás

Múzeum-igazgatói pályázat

Az Országos Lengyel Önkormányzat pályázatot hirdet a a Lengyel Kutatóintézet és Múzeum igazgatói feladatainak ellátására  Benyújtási határidő: 2020. január 21.

Nemzetiségi média

A polóniai nagymamák és nagypapák találkozója A polóniai nagymamák és nagypapák találkozója

  2020. január. 23. (csütörtök)


A Lengyel Közművelődési Központ Óhegy utca 11. szám alatti részlege ünnepük alkalmával egy kulturális programra szeretettel várja a polóniai nagymamákat és nagypapákat.

Bővebben

Egy szervezet – kettős küldetés – Szalai Attila könyvének bemutatása Egy szervezet – kettős küldetés – Szalai Attila könyvének bemutatása

  2020. január. 18. (szombat)


2020. január 16-án Budapesten, a Bem József LKE aulájában megtartották az egyesület által kiadott könyv első nyilvános bemutatója; a könyv eddig ki nem adott magyar levéltári dokumentumokon és a szerző kutatómunkáján alapul, mindez köszönhetően a RETÖRKI Intézetnek, ezen kívül a magyar kormány támogatásának, illetve a Bem J. LKE és a „Głos Polonii” szerkesztősége tevékenységének.

Bővebben

Szentendrén megnyitották a legújabb magyarországi lengyel konzulátust Szentendrén megnyitották a legújabb magyarországi lengyel konzulátust

  2020. január. 18. (szombat)


2020. január 16-án a budapesti Lengyel Nagykövetségen elkezdte tevékenységét a szentendrei Lengyel Konzulátus. A szegedi és a keszthelyi után ez már a harmadik Magyarországon működő lengyel konzulátus, amelyet Maciej Wasilewski tiszteletbeli konzul fog vezetni.

Bővebben

XI. „Lengyelnek lenni” vetélkedő XI. „Lengyelnek lenni” vetélkedő

  2020. január. 18. (szombat)


Szeretettel várunk minden érdeklődőt  a XI. „Lengyelnek lenni” vetélkedőben való részvételre. A vetélkedő részletei megtalálhatóak a mellékletekben.

Bővebben

Karácsonyi énekek a Lengyel Templomban Karácsonyi énekek a Lengyel Templomban

  2020. január. 13. (hétfő)


Január 12-én, Urunk megkeresztelkedésének ünnepén karácsonyi dal koncertet adott az egyházközség Szent Kinga kórusa, ezután pedig a Lengyel Házban sor került a „Karácsonyi ének” című előadásra, amely Charles Dickens regénye alapján készült; a darabot az egyházközségben működő színjátszó kör adta elő.

Bővebben

Ünnepi Segély Nagyzenekara, 28. Finálé Budapesten és Debrecenben Ünnepi Segély Nagyzenekara, 28. Finálé Budapesten és Debrecenben

  2020. január. 09. (csütörtök)


 
Helyszín: K11 Budapest, Király utca 11
Időpont: 2020.01.12 ( vasárnap) , 13:00-21.00 óra

Bővebben

M E G H Í V Ó M E G H Í V Ó

  2020. január. 07. (kedd)


  A Magyarországi Bem József Lengyel Kulturális Egyesület és a Głos Polonii szerkesztősége tisztelettel meghívja Önt Szalai Attila „Egy szervezet – kettős küldetés. Egy megtűrt katalizátor a kommunista Magyarországon” című, a Bem Egyesület történetét feldolgozó tanulmánykötet bemutatójára

Bővebben

Nemzetiségi Nap Tatán Nemzetiségi Nap Tatán

  2019. december. 22. (vasárnap)


December 21-én a Tatai LNÖ és a Bem J. LKE itteni részlege voltak a helyi Nemzetiségi Nap társ házigazdái. Az ünnepi gálán fellépett többek között a lengyel egyházközségi Szent Kinga kórus. Az ünnepségen részt vett Wesolowski Korinna, a Bem J. LKE elnöke.

Bővebben

 Ünnepi miserend Ünnepi miserend

  2019. december. 18. (szerda)


A budapesti Lengyel Templom miserendje a karácsonyi ünnepek alatt:  December 24., kedd - Karácsony Szenteste-Karácsony előestéje, éjféli mise lesz 24.00-kor.

Bővebben

Állami kitüntetés Állami kitüntetés

  2019. december. 18. (szerda)


Budapesten átadták a 13 nemzetiséget képviselő személyeknek az idén odaítélt állami kitüntetéseket

Bővebben

Lengyel Bál

Tájékoztatjuk Önöket, hogy az Országos Lengyel Önkormányzat a lengyel hagyományok szerint 2020-ban is megszervezi a Lengyel Bált, amely január 25.-én, a budapesti Hotel Flamencoban (XI. kerület, Tas vezér u. 3-7.) lesz megtartva.

Bővebben...:

Ülésezett az OLÖ

November 30-án Budapesten ülésezett az Országos Lengyel Önkormányzat képviselő testülete. 14 képviselő volt jelen, így a közgyűlés határozatképes volt.

Bővebben...:

Múzeum-igazgatói pályázat

Az Országos Lengyel Önkormányzat pályázatot hirdet a a Lengyel Kutatóintézet és Múzeum igazgatói feladatainak ellátására 

Benyújtási határidő: 2020. január 21.

Bővebben...:

Lengyel-magyar imakörút a częstochowai Szűzanyával

Imakörút felhívás

Bővebben...:

November 30-án Budapesten ülésezett az Országos Lengyel Önkormányzat képviselő testülete. 14 képviselő volt jelen, így a közgyűlés határozatképes volt.

A képviselők elfogadták az elmúlt másfél hónapos időszakról szóló elnöki beszámolót, jóváhagyták a 2019. évi költségvetés módosítást, az OLÖ és bizottsága, valamint az intézmények munkatervét. Döntöttek arról is, hogy (az előző ciklus gyakorlatának megfelelően) az OLÖ belső ellenőri feladatait külső szolgáltató lássa el. Belső tagok hiányában az OLÖ két bizottságában külső tagok kaptak helyet: Ewa Nagy a Vallási és Szociális Bizottság, Iwona Tóth pedig a Pénzügyi Bizottság tagja lett. A képviselők arról is határoztak, hogy a Pénzügyi Bizottság a következő közgyűlésre készítse el a képviselői tiszteletdíjak módosításának kidolgozását. December 2-i nappal az OLÖ megpályáztatja a  Lengyel Kutatóintézet és Múzeum igazgatói és a "Polonia Węgierska" című folyóirat főszerkesztői pozícióját. A szombati ülésen részt vett dr. Rónayné Słaba Ewa lengyel nemzetiségi szószóló, aki tájékoztatta a jelenlévőket a Lengyel-Magyar Barátság Nappal és a 2020. szeptemberi Nemzetközi Eucharisztikus Világkongresszussal kapcsolatos előkészületekről.

A következő közgyűlést 2020. januárra tervezik.

(szerk.)

A projekt egy 2014-es pályázat keretében a Lengyel Külügyminisztérium pénzügyi forrásaiból is támogatást nyert.

 
szkola polska

polski muzeum

 

emet logo 

 

Régebbi hírek

Kapcsolat

Országos Lengyel Önkormányzat
1102 Budapest, Állomás u. 10.
tel: 36-1/261-1798, 36-1/260-7298
fax: 36-1/909-28-56
e-mail: olko@polonia.hu 

Lengyel szószóló

Dr. Rónayné Słaba Ewa
Lengyel Nemzetiségi Szószólói Iroda
1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 1-3.

 

Lap teteje