biglogo archivum

Az Érdi Lengyel-Magyar Kulturális Egyesület is megemlékezett a lengyelek nemzeti ünnepéről Érden, 2018. november 14-én.

Egyesületünk igyekszik megismertetni a lengyel történelmet, a lengyel kultúrát, a lengyel-magyar kapcsolatokat a zömében magyar nemzetiségű tagokkal, ennek egyik módja a történelmi előadások, megemlékezések sorozata. Nincs módunk „nagyszabású” ünnepségek megtartására, aránylag szerény körülmények között a városi könyvtár ad helyet a rendezvényeinknek, de méltóan – könyvek között – tarthatjuk ezeket. Így volt ez Lengyelország függetlensége 100. évfordulója alkalmából is: kiállítással, előadással és könyvbemutatóval emlékeztünk az ünnepre.

A Lengyel Intézet Kosciuszko-kiállítását láthatták az érdeklődők, valamint Dr. Mitrovits Miklós történész tartalmas előadását hallgattuk meg Lengyelország 19. századi történelméről, az 1918. november 11-ét megelőző időszakról és magyar vonatkozásairól. Megismerhettük a Hídépítők és a Riválisok a pályán, barátok a hétköznapokban c. köteteket is. A mintegy 45-50 fős közönség nagy részének nincsenek mély ismeretei a lengyel történelemről, de nem is teljesen ismeretlenek számunkra az események. 15 éves fennállásunk alatt számtalan program, előadás, kiállítás, filmvetítés, és nem utolsósorban tanulmányút során gyarapítottuk tudásunkat a témában. A mostani program is ezt tette lehetővé: Mitrovits Miklós felkészültsége, tudása lekötötte a hallgatóságot, az előadás nemcsak sok újat adott, de bizonyos ismereteket helyére tett, illetve érdekes összefüggésekre világított rá. Azt gondoljuk, méltón emlékezett a mi egyesületünk is barátaink nemzeti ünnepére.

 

Bazsóné Megyes Klára elnök

Ford. Sebestyénné Majchrowska Ewa. Fot. Boros Sándor

 

                  

Kapcsolat

Országos Lengyel Önkormányzat
1102 Budapest, Állomás u. 10.
tel: 36-1/261-1798, 36-1/260-7298
fax: 36-1/909-28-56
e-mail: olko@polonia.hu 

OLÖ Intézmények
LMH  |  LNONI  |  LKIésM

Lengyel szószóló

Dr. Rónayné Słaba Ewa
Lengyel Nemzetiségi Szószólói Iroda
1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 1-3.

 

Lap teteje