biglogo archivum

Droga Polonio, nasi węgierscy Przyjaciele!

W zeszłym roku Veszprém było gospodarzem centralnych uroczystości z okazji Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej. W tym roku będziemy również uroczyście obchodzić to święto. Samorząd Polski w Veszprém serdecznie zaprasza, plakat uroczystości w załączniku.

Pozwólcie mi też podzielić się radosną dla naszego miasta i dla tutejszej Polonii wiadomością: Veszprém, jako jedyne europejskie miasto wygrało konkurs i będzie Europejską Stolicą Kultury w 2023 roku. A dlaczego jest to ważne dla nas, Polaków tu mieszkających? Ponieważ do Stolicy Europejskiej Kultury przybędą też kultury europejskie, a wśród nich kultura polska! Burmistrz naszego miasta liczy na naszą współpracę, a my zrobimy wszystko, aby to co najpiękniejsze w polskiej kulturze pojawiło się w Veszprém.

Z wiosennymi pozdrowieniami:

Hanna Kövesdi, przewodnicząca

Samorząd Narodowości Poskiej w Veszprém

 

 

Kontakty

Ogólnokrajowy Samorząd Polski na Węgrzech
1102 Budapest, Állomás u. 10.
tel: 36-1/261-1798, 36-1/260-7298
fax: 36-1/909-28-56
e-mail: olko@polonia.hu 

Rzecznik narodowości polskiej

Dr. Rónayné Słaba Ewa
Lengyel Nemzetiségi Szószólói Iroda
1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 1-3.

 

Początek strony