nyitomontazs

logo mobil

Msza święta z okazji Dnia Węgierskiej Polonii

27 czerwca 2021 r. o godz. 11:00 w budapeszteńskim kościele polskim p.w. Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych ( X dzielnica ul. Óhegy 11 ) sprawowana będzie msza święta z okazji Dnia Węgierskiej Polonii i święta Jej patrona św. Władysława.

Ogólnokrajowa Szkoła Polska na Węgrzech otworzyła nabór na rok szkolny 2021/2022!

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież od 5 roku życia (zerówka) do nastoletnich lat. Nasza szkoła posiada oddziały poza Budapesztem, więc zachęcamy do kontaktu również rodziców zainteresowanych nauczaniem dzieci poza stolicą.

Zapisy do polskiej szkoły

Szkoła Polska im. S. Petőfiego przy Ambasadzie RP  w Budapeszcie rozpoczyna nabór  na rok szkolny 2021/22.

Sprawdzenie danych personalnych i korekta błędów

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Budapeszcie zachęca obywateli polskich mieszkających na Węgrzech do sprawdzenia i ewentualnej korekty danych osobowych oraz uzyskania odpowiednich brakujących dokumentów.

Narodowy Spis Powszechny

Informacja ważna dla stałych mieszkańców Polski przebywających za granicą

Prasa polonijna

Ukazał się 305 numer miesięcznika „Polonia Węgierska” Ukazał się 305 numer miesięcznika „Polonia Węgierska”

  2021. czerwiec. 23. (środa)


  Informujemy, że ukazał się najnowszy majowy numer miesięcznika „Polonia Węgierska”, który w całości można czytać w zakładce „media” po kliknięciu na ikonę z tytułem gazety.

Więcej

Zbierze się OSP Zbierze się OSP

  2021. czerwiec. 21. (poniedziałek)


  Data: 28 czerwca 2021 r. godz. 10:00 Miejsce: 1102 Budapest, Állomás utca 10

Więcej

Koncert z okazji Dnia św. Władysława Koncert z okazji Dnia św. Władysława

  2021. czerwiec. 21. (poniedziałek)


  Zapraszamy na koncert Zespołu Muzyki Dawnej Anima Polonica, który odbędzie się
26.06. 2021 o godz. 17:00 w siedzibie PSK im J.Bema ( Bp. V dzielnica ul. Nádor 34)

Więcej

Otwarcie wystawy Otwarcie wystawy

  2021. czerwiec. 21. (poniedziałek)


Otwarcie wystawy poświęconej 30-leciu Grupy V4 data: 24 czerwca godz. 15:00

Więcej

Uroczystość składania wieńców Uroczystość składania wieńców

  2021. czerwiec. 21. (poniedziałek)


27 czerwca, o godz. 10.30 złożymy wraz z naszymi braćmi Węgrami ze Stowarzyszenia 56' wiązanki kwiatów przy kopijniku znajdującym się obok kościoła polskiego w Budapeszcie, a upamiętniającym bohaterów Poznańskiego Czerwca i Węgierskiej rewolucji 1956 roku.

Więcej

Gárdony : Wręczono nagrody narodowościowe Gárdony : Wręczono nagrody narodowościowe

  2021. czerwiec. 21. (poniedziałek)


18 i 19 czerwca w Gárdony nad jeziorem Velence odbyło się spotkanie przedstawicieli narodowości -  pierwszego dnia (18.VI) poświęcone przede wszystkim spotkaniu młodzieży dotyczącym stypendiów naukowych.

Więcej

Odpust w Derenku Odpust w Derenku

  2021. czerwiec. 21. (poniedziałek)


W tym roku doroczny Odpust w Derenku obchodzić będziemy 25 lipca. 

Więcej

Przetarg na przebudowę i adaptację budynków Przetarg na przebudowę i adaptację budynków

  2021. czerwiec. 17. (czwartek)


W imieniu Ogólnokrajowego Samorządu Polskiego na Węgrzech pragniemy poinformować, że w najbliższym czasie ruszy przetarg, który wyłoni wykonawcę przebudowy i adaptacji budynków „A” i „B” przeznaczonych na Centrum Edukacyjne, Ośrodek Rekreacyjny dla Dzieci i Kaplicę w Balatonboglár na Węgrzech.

Więcej

Ciekawa propozycja dla młodych tłumaczy Ciekawa propozycja dla młodych tłumaczy

  2021. maj. 14. (piątek)


Lakiteleki Népfőiskola i Kelet- és Közép-Európai Kutatásért és Képzésért Alapítvány już po raz szósty organizują letnie warsztaty dla młodych tłumaczy języka polskiego.

Więcej

Kongres Eucharystyczny - Budapeszt 05-12. września 2021 r. Kongres Eucharystyczny - Budapeszt 05-12. września 2021 r.

  2021. maj. 13. (czwartek)


Każdy uczestnik Kongresu dokonuje rejestracji indywidualnie na stronie internetowej: https://www.iec2020.hu/hu/regisztracio-hu

Więcej

Msza święta z okazji Dnia Węgierskiej Polonii

27 czerwca 2021 r. o godz. 11:00 w budapeszteńskim kościele polskim p.w. Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych ( X dzielnica ul. Óhegy 11 ) sprawowana będzie msza święta z okazji Dnia Węgierskiej Polonii i święta Jej patrona św. Władysława.

Ogólnokrajowa Szkoła Polska na Węgrzech otworzyła nabór na rok szkolny 2021/2022!


Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież od 5 roku życia (zerówka) do nastoletnich lat. Nasza szkoła posiada oddziały poza Budapesztem, więc zachęcamy do kontaktu również rodziców zainteresowanych nauczaniem dzieci poza stolicą.

Więcej…

Zapisy do polskiej szkoły

Szkoła Polska im. S. Petőfiego przy Ambasadzie RP  w Budapeszcie rozpoczyna nabór  na rok szkolny 2021/22.

Więcej…

Sprawdzenie danych personalnych i korekta błędów

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Budapeszcie zachęca obywateli polskich mieszkających na Węgrzech do sprawdzenia i ewentualnej korekty danych osobowych oraz uzyskania odpowiednich brakujących dokumentów.

Więcej…

Narodowy Spis Powszechny

Informacja ważna dla stałych mieszkańców Polski przebywających za granicą

Więcej…

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Budapeszcie zachęca obywateli polskich mieszkających na Węgrzech do sprawdzenia i ewentualnej korekty danych osobowych oraz uzyskania odpowiednich brakujących dokumentów.

Błędy w danych osobowych, brak umiejscowionych aktów stanu cywilnego, brak danych w dokumentach lub brak ważnych dokumentów mogą znacznie utrudnić np. uzyskanie renty lub emerytury za okres pracy w Polsce, realizacji spraw spadkowych i majątkowych itp.

Zachęcamy również do np. umiejscowienia aktów małżeństwa i urodzenia dzieci, rejestracji wyroku rozwodu w polskim sądzie, uzyskania aktualnych aktów stanu cywilnego itp.

Przypominamy, że dowód osobisty wyrobić można tylko w Polsce, jednak osoby posiadające tzw. profil zaufany mogą wystąpić o dowód osobisty przez internet. Profil zaufany założyć można poprzez www.epuap.gov.pl , następnie konieczne jest potwierdzenie go w Wydziale Konsularnym i Polonii.

Wydział Konsularny i Polonii służy pomocą w sprawdzeniu danych i informacjami o ewentualnym dalszym postepowaniu.

Informacji udzielamy pocztą elektroniczną (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i telefonicznie (telefon: 0036 1 413 8206). Weryfikacja poprawności danych w posiadanych dokumentach możliwa jest podczas wizyty osobistej w naszym urzędzie.

Wszystkie czynności można również wykonać również samodzielnie - bez pośrednictwa WKiP.

Andrzej Kalinowski
Konsul RP

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.

 
szkola polska
 

polski muzeum

 

emet logo 

 

Wcześniejsze wiadomości

Kontakty

Ogólnokrajowy Samorząd Polski na Węgrzech
1102 Budapest, Állomás u. 10.
tel: 36-1/261-1798, 36-1/260-7298
fax: 36-1/909-28-56
e-mail: olko@polonia.hu 

Instytucje OSP 
POKO  |  OSP  |  PIBiM

Rzecznik narodowości polskiej

Dr. Rónayné Słaba Ewa
Lengyel Nemzetiségi Szószólói Iroda
1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 1-3.

 

Początek strony